E Deklaracje Pro 2017/2018 PITy 2017/2018 za Darmo

Jak rozliczyć PITy Online 2017/2018?

Rozliczenie PIT Online będzie możliwe również w 2018 roku, podczas składania rocznego zeznania za 2017 rok. Wystarczy, że skorzystamy z jednego z bezpłatnych programów i przy jego pomocy wyślemy PITy online albo zalogujemy się do Portalu podatkowego, udostępnionego niedawno przez Ministerstwo Finansów.

PITy Online 2018

Z roku na rok coraz więcej podatników wysyła PITy online. W ubiegłym roku już co czwarty zobowiązany do rozliczenia się z fiskusem skorzystał z tej możliwości.

Wypełnienie PIT Online ma kilka podstawowych zalet. Nie tylko jest znacznie szybsze, ale również do minimum ogranicza formalności. Co więcej, PITy Online 2017/2018 można złożyć bez konieczności posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Korzystając z internetu możemy wysłać do urzędu skarbowego następujące deklaracje:
  • PIT 16A (karta podatkowa)
  • PIT 19A (duchowni)
  • PIT 28 (ryczałt od przychodów ewidencjonowanych)
  • PIT 36 (działalność gospodarcza)
  • PIT 36l (działalność gospodarcza rozliczana liniowo)
  • PIT 37 (dochody z tytułu umowy o pracę, umów cywilnoprawnych, ren czy emerytur)
  • PIT 38 (dochody kapitałowe)
  • PIT 39 (dochody ze zbycia nieruchomości)

PITy 2017 Internetowo z systemem e-deklaracje

Elektroniczny PIT możemy złożyć także bezpośrednio za pomocą systemu edeklaracje, wydawanego przez Ministerstwo Finansów. W przeciwieństwie do Programów, posiadających kreatory wypełniania formularzy, przy systemie e-deklaracje zalecana jest choćby elementarna znajomość zasad wypełniania PIT.


PITy Online 2017/2018 - Co potrzebujesz?

Aby skorzystać z możliwości wysłania PITów online, wystarczy posiadać dostęp do internetu i ściągnąć odpowiednie oprogramowanie, a następnie zainstalować je na swoim komputerze. Ten sposób jest nie tylko bezpieczny (korzystając z rządowych programów, mamy pewność, że do wysłanych danych będzie miał dostęp jedynie urząd skarbowy), ale również bardzo prosty, ponieważ krok po kroku pomaga nam w wypełnieniu odpowiedniej deklaracji.

Gotowy formularz należy uwierzytelnić podając kwotę przychodu z poprzedniego rozliczenia (2017), a następnie wysłać. Na koniec warto również pamiętać o pobieraniu Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO). Ten dokument w postaci PDF będzie dowodem naszej wysyłki PITów przez Internet.

Rozliczenia PIT możesz wypełnić Online także za pomocą Programu PIT.

Do Góry