E Deklaracje Pro 2017/2018 PITy 2017/2018 za Darmo

Pobierz Program PIT i Rozlicz Online!

PIT wysłany przez Urząd Skarbowy - co z nim zrobić?

Na początku 2017 roku wszedł w życie nowy sposób rozliczania się z fiskusem. Od tej chwili poza dotychczasowymi metodami składania zeznań podatkowych, podatnicy mogą skorzystać jeszcze z opcji złożenia PITu wypełnionego przez urzędników. Oto krótki poradnik na temat tego, co zrobić z PITem z Urzędu.

PIT 37 z Urzędu

Portal podatkowy, czyli system stworzony przez Ministerstwo Finansów ma być miejscem w którym znajdziemy wszystkie potrzebne informacje o podatkach. Dodatkowo, to właśnie z jego poziomu otrzymamy PIT z US. Tą samą drogą będziemy go mogli również wysłać. Aby jednak dotrzeć do swojego zeznania podatkowego, niezbędne będzie założenie konta. Korzystanie z Portalu podatkowego w celu rozliczenia się z fiskusem nie będzie obowiązkowe. Podatnicy dalej będą mogli więc osobiście dostarczyć swoje zeznanie fiskusowi czy wysłać je pocztą.

Co zrobić z pit 37 z US

Choć portal podatkowy został uruchomiony 18 sierpnia 2014 roku, logowanie do systemu zostanie uruchomione dopiero za jakiś czas. Gdy serwis zacznie działać w pełni, każdy podatnik, będzie mógł w nim sprawdzić stan swoich rozliczeń z urzędem skarbowym.

To tu znajdziemy również wstępnie wypełniony PIT z US. Jeśli tylko uznamy, że zamieszczone w nim dane są poprawne, to przy pomocy jednego kliknięcia w przycisk „wyślij”, będziemy mogli skierować go do fiskusa.

Oczywiście nowe przepisy nie pozbawiają podatników dotychczasowych przywilejów. Jeśli więc podatnik będzie chciał rozliczyć się wspólnie z małżonkiem czy skorzystać z przysługujących mu ulg, dalej będzie miał taką możliwość. Wystarczy, że skorzysta z opcji edycji i zmodyfikuje wprowadzone przez urzędników dane.

Porada: Przepisz swój PIT-37 przesłany z Urzędu Skarbowego do Programu PIT i wyślij Online!

Do Góry