E Deklaracje Pro 2017/2018 PITy 2017/2018 za Darmo

Pobierz Program PIT i Rozlicz Online!

Rozliczenie PIT 2018

Zastanawiasz się jak rozliczyć PIT 2018? Poniżej znajdziesz garść porad o tym jak poprawnie i w szybki sposób rozliczyć deklaracje podatkowe. Nawet jeżeli Twoja wiedza na temat podatku dochodowego od osób fizycznych jest znikoma.

Niezależnie od rodzaju rozliczenia potrzebujemy kilku informacji

  • 1. Wiedzę na temat rodzaju uzyskanych dochodów
  • 2. Odpowiedni dokument zaświadczający uzyskanie dochodów. W przypadku najpopularniejszego formularza: PIT-37 potrzebujemy PIT-11, który uzyskamy od pracodawcy.

ROZLICZENIE TRADYCYJNE

W przypadku tradycyjnego rozliczenia potrzebujemy formularza PIT. Możemy go pobrać w Internecie (strona z formularzami do pobrania) lub wziąć w dowolnym urzędzie skarbowym. Pamiętajmy aby zrobić kopię wypełnionego formularza i uzyskać potwierdzenie dostarczenia na kopii. Rozliczając PIT 37 należy odpowiednie pola z PIT-11 przepisać do formularza PIT od umów o dzieło, zlecenie oraz o pracę.

ROZLICZENIE PIT PRZEZ INTERNET

Rozliczyć PIT przez Internet możemy za pomocą specjalnej aplikacji połączonej z systemem Ministerstwa Finansów edeklaracje. Najpopularniejszą platformą do rozliczenia PIT przez Internet jest aplikacja PITax (więcej o rozliczeniu PIT przez Internet przeczytasz tutaj).

ROZLICZENIE PIT ZA POMOCĄ PROGRAMU

Program do Rozliczenia PIT możemy pobrać z wielu miejsc w Internecie. Jednym z najpopularniejszych Programów jest PIT Format, posiadający połączenie z systemem edeklaracje. Rozliczenie PIT 2017 tym programem jest proste i intuicyjne. Mając informacje na temat uzyskanych dochodów wystarczy przejść przez kreator rozliczenia deklaracji, a program wypełni wymagane pola i obliczy podatek za nas.

WAŻNE: Po rozliczeniu PIT przez Internet pobierz UPO – Urzędowe Poświadczenie Odbioru w formie PDF – to twój dowód na wysłanie PIT przez Internet.

Do Góry